In-line hokej zažívá v Kladně boom. Díky trenérovi Vladimíru Kamešovi hokej na kolečkových bruslích bude vedle seniorů hrát poprvé také kladenská mládež. Oběma kategoriím právě začíná sezona. Jmenují se Čerti.

První zápas sehrají až na konci dubna, ale už nyní tvrdě trénují na druhé ploše zimního stadionu. „Junioři i chlapi trénují dvakrát týdně společně, mladí pak mají ještě den přípravy navíc. Rád bych příští rok vytvořil ještě žákovský tým,“ říká bývalý mistr světa v hokeji a hokejový trenér juniorky PZ. Tomu se zatím v prvním mužstvu sešly dvě pětky. Z hokejistů Vladimír Kameš mladší, Michal Petrák, Jakub Strnad, Martin Kehar (zatím bez suspenzoru), Tomáš Redlich, či bývalý mistr světa do dvaceti let Ladislav Vlček.
„Láďa je naší největší in-line posilou. Má za sebou spoustu sezon v tomhle sportu a děkuju Berounu, že nám ho uvolnil. Ukáže těm méně zkušeným techniku in-line hokeje, hlavně jak se zastavuje,“ směje se kouč Kameš zvaný Čavar.
Ten proti minulým sezonám nepočítá s hokejovými hvězdami. „Vzhledem k tomu, že Tomáš Plekanec očekává přírůstek do rodiny, tak určitě s námi hrát nebude, ani když náhodou Montreal vypadne z paly off. Nepočítám moc ani s Petrem Tenkrátem, který si řeší hokejovou budoucnost,“ uvažuje Čavar.
A jaké mají Čerti ambice? Podle trenéra hrát pro radost a zkusit dostat se v nejvyšší soutěži co nejdál. „Anebo ji zachránit,“ usmívá se Kameš.

Jan Murárik

ladislav vlcek