Kladenští in-line hokejisté v prvním extraligovém kole padli v Hradci Králové 6:9 (1:2, 1:2, 4:0, 3:2).

Hokej na kolečkových bruslích je mezi hokejisty populární. I kladenský tým Čertů na nich každou sezonu staví. V té letošní patří k jejich oporám například mistr světa do dvaceti let Ladislav Vlček, či kladenští odchovanci Tomáš Knotek a Jan Piskáček.
S nimi se čerti představili v Hradci Králové a po dvou čtvrtinách (hraje se 4 x 12 minut) s přehledem vedli. „Domácí jsme v té době jasně přehrávali. Neproměnili jsme další gólové šance a od třetí čtvrtiny se k domácím přiklonili rozhodčí. Za osm let, co in-line hokej hraju, jsem nezažil, aby v zápase jednomu týmu nepískli přesilovku…“ zlobí se Vladimír Kameš mladší.
Kladenští za stavu 4:1 ještě nastřelili tyč a pak se téměř nedostali do plného počtu hráčů. Domácí čtyři přesilovky využili, ujali se vedení a s pomocí pánů s píšťalkou si ho pohlídali. Hosty lze kritizovat snad jen za neproměněné trestné střílení, které je snad mohlo vrátit do zápasu.
Odvetu sehrají Čerti na domácím hřišti (druhá plocha zimního stadionu) tuto sobotu v pravé poledne, hned poté od tří hodin hostí Pardubice a v neděli jedou na Slavii.

Branky Čertů: Plichta 3, Piskáček, Strnad, Vlček.
Sestava Čertů: Frolík – Kameš, Piskáček, Vlček, Redlich, Petrák, Jiřík, Plichta, Strnad, Knotek.

Jan Murárik