Rudovský podepsán, na Plekance se Sekáčem se bude čekat

29.04.2016 | Rudolf Muzika

Sezona 2016

Jsou zvláštním sportovním odvětvím. Jejich sezona začíná na konci dubna a končí prakticky za dva měsíce. Mluvíme o inline hokeji, který v kladenských podmínkách domácní stále víc v podobě klubu IHC Čerti Kladno. Od začátku je jejich šéfem někdejší hokejový mistr světa Vladimír Kameš a nic se nemění ani pro letošní sezonu.

  
Čerti Kladno se dál než do čtvrtfinále nedostali a nepomohl jim ani jinak výborně hrající Tomáš Plekanec.

Čerti Kladno se dál než do čtvrtfinále nedostali a nepomohl jim ani jinak výborně hrající Tomáš Plekanec. Autor: Petr Hubáček

Čerti opět hrají extraligu, tak jako v minulých sezonách. Pokaždé postoupili do play-off, ale na nejcennější trofej nikdy nedosáhli. Přece jen měli vždycky těžké soupeře, kteří se na inline specializují, zatímco sestavu Čertů dává Kameš dohromady zejména z hokejistů.

Letošek nebude výjimkou. Měli by přibýt dva borci, a to Kladeňák Jan Rudovský, který hrál poslední roky za Beroun, a možná také Michal Bezouška ze Slavie. O jeho příchodu se jedná.

„Jinak máme stará známá a prověřená jména," říká Kameš, který se těší na Ladislava Vlčka, Michala Petráka, Jakuba Strnada, Martina Kehara, svého syna Vladimíra, Tomáše Redlicha, Aleše Jiříka a další.

Největší hvězdy ale bude zpočátku jistě postrádat, Tomáš Plekanec a Jiří Sekáč zamíří s největší pravděpodobností na MS hokejistů do Ruska. „S tím už musíme kalkulovat dopředu. Zatím jsem ale nemluvil ani s Honzou Piskáčkem, jehož Spartu čeká finále extraligy," dodal Kameš.

Tým nepovede vždycky on, střídat se bude s Ladislavem Vlčkem. Tenhle kdysi hodně talentovaný hokejista a mistr světa juniorů se inline naučil skvěle v jeho baště, Berouně. Hrál mnohokrát na MS, patřil k nejlepším českým inlinistům. Teď Kamešovi vypomáhá u Čertů i s trenéřinou, protože klub má také juniorský tým.

„Budeme se střídat, ale když někam pojedou junioři, budu s nimi spíš já, abych si je kočíroval," říká Kameš, který mladíky většinou vede po celý rok v hokejové juniorce PZ.

Dodává, že inline hokej je podle něj pro hokejisty výborným letním doplňkem přípravy. Zlepší při něm hlavně techniku hole a držení puku.

„A třeba beci se mnohem víc zlepší při rozehrávce. Vždyť v hokeji už konstruktivní obránci pomalu vymřeli. Kdysi jsme se od Kanaďanů naučili největší pitomost, házet puky jenom po mantinelu. Oni od toho však upustili a teď celému světu uplavali o parník. V inlinu je víc času a obránci musí rozehrávat přesně," doplnil Vladimír Kameš.

A povede se letos Čertům konečně dosáhnout na mistrovský grál? „Mezi favority patřit nebudeme, ale zase se o to pokusíme, to je jasné. Hlavní je, že to kluky baví," dodala dobrá duše kladenského hokeje.

Autor: Rudolf Muzika


 
Partneři
mestokladno.cz


Domácí zápasy Mužů
30.4. - 16:00 - IHC Night Birds Přerov
1.5.   - 10:00 - IHC Nový Jičín
1.5.   - 12:00 - IHC Tempish Olomouc
21.5. - 16:00 - ILHK Hradec Králové
28.5. - 12:00 - Mission Roller Brno:
Domácí zápasy Juniorů
Turnaj: ZS Kladno 8.5.2016
10:00 - Čerti - Nová Paka
11:30 - Černosice - Storm Praha
13:00 - Hradec Králové - Nová Paka
14:30 - Čerti - Storm Praha
16:00 - Černošice - Hradec Králové
 
IHC PZ Čerti Kladno - kontakt: cavar@volny.cz RSS